Forum Olendry 2010 - Xavras Wyżryn Strona Główna Olendry 2010 - Xavras Wyżryn
Olendry 2010 - Xavras Wyżryn - VII Zlot ASG
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Olendry 2010 - Xavras Wyżryn Strona Główna -> Scenariusz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eston
Organizator



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:18, 18 Cze 2009    Temat postu: Historia



...zaiste nie w twojej mocy przebaczać w imieniu tych, których zdradzono o świcie


Świat, jak znamy, nie istnieje. Po pierwszej wojnie światowej Polska odzyskała wprawdzie niepodległość - lecz na krótko. Klęska w bitwie warszawskiej umożliwiła bolszewikom zajęcie całej Polski wraz z Ukrainą i państwami bałtyckimi.


Plakat propagandowy z okresu
przegranej wojny polsko-bolszewickiej


Rosji Radzieckiej zabrakło jednak sił na dalszy marsz za zachód, zwłaszcza gdy na jej drodze stanęły wsparte posiłkami z zachodu i wyposażone przez dawnych aliantów zachodnich armie Rzeszy Niemieckiej. Rozejm podpisany wiosną 1922 r. w Rydze zachowywał status quo tworząc linię demarkacyjną od Gdańska przez Poznań na Śląsk i do Zakopanego.
W ZSRR Stalin szybko objął przewodnictwo partii i państwa. Jego reżim starał się eliminować wszelkie przejawy polskości, aby zapobiec powstaniom, jakie targały zaborem rosyjskim w XIX wieku.


Z roku na rok rósł
w Związku Radzieckim kult jednostki -
wielkiego wodza Józefa Stalina


Tymczasem w samym Związku Radzieckim z roku na rok rósł kult jednostki - wielkiego wodza Józefa Stalina.
Setki tysięcy Polaków wysłano na Syberię, pacyfikowano całe wsie, palono uniwersytety i biblioteki. Mówienie po polsku lub prezentowanie symboli narodowych Polski było karane śmiercią lub w najlepszym razie zesłaniem na Syberię.
Europa, mając dość kłopotów z własnymi rewolucjami i powojennym kryzysem gospodarczym przez kilka lat biernie przyglądała się rosnącej potędze Związku Radzieckiego i Republiki Chin, gdzie w 1929r. władzę przejęli komuniści. Zagrożenie unicestwieniem dla zachodnich demokracji jakie mogła przynieść nowa wojna w Europie, skłoniło Ligę Narodów do podpisania w 1933 r. traktatu z ZSRR, m.in. sankcjonującego aneksję Polski i powstanie Republiki Nadwiślańskiej w ramach Związku Radzieckiego. Europa, w zamian za obietnice pokoju, zgodziła się także udzielić ZSRR „wsparcia w zakresie rozwoju technologicznego” – co w praktyce oznaczało sprzedanie za symboliczne sumy technologii wojskowych – m.in. brytyjskich planów budowy bombowców strategicznych, francuskiego lotniskowca i krążownika ciężkiego a także technologii budowy „elektronicznej maszyny liczącej”.
Lata 20 i początek 30-tych to także czas walk narodowowyzwoleńczych narodów arabskich, na stłumienie których dawne mocarstwa kolonialne zaangażowane w Europie nie miały siły. Po upadku wojskowej dyktatury Ataturka w Turcji rządy tymczasowe kilkunastu krajów powołały w Kairze w 1933 r. tzw. Złoty Kalifat obejmujący tereny od Tunezji po Persję oraz od Sudanu po Stambuł. Korzystając z zamieszania jakie wkrótce rozpętało się w Europie i wchodząc w doraźne sojusze w ciągu kolejnych kilkunastu lat wyznawcy islamu stworzyli ogromne imperium na Bliskim Wschodzie, ponownie podbijając znaczną część Bałkanów, Afrykę Zachodnią oraz Pakistan.
Stany Zjednoczone tymczasem były wystarczająco daleko, by zignorować Europejskiej problemy, mając dość konfliktów na granicy z Meksykiem gdzie wszelkiej maści bandy, szumnie nazywające się „revolutionaros”, pustoszyły nadgraniczne stany.
Czas chwiejnego pokoju nie okazał się jednak długi....


1 września 1939 r. cztery miliony rosyjskich żołnierzy uderzyło na Zachód...

1 września 1939 r. cztery miliony rosyjskich żołnierzy uderzyło na Zachód.
Podczas Wielkiej Wojny Bolszewickiej jak ją później nazwano - ZSRR starał się przejąć kontrolę nad Zachodnią Europą. W ciągu pierwszych 6 miesięcy Rosjanie doszli do Linii Maginota i.. stanęli wskutek braków w zaopatrzeniu, rozciągniętych linii komunikacyjnych, polskiej i niemieckiej partyzantki. „Niepabiedinnej” Armii czerwonej zabrakło sił.
Wojna pozycyjna na froncie ciągnącym się od granicy szwajcarskiej przez Alzację i Wogezy aż do pól Flandrii, trwała do 1944 roku, kiedy koalicja antybolszewicka zrzuciła trzy bomby atomowe na Leningrad, Kijów i Warszawę aby Zapobiec planowanej na zimę gigantycznej ofensywie armii sowieckiej.


Lenigrad, Kijów, Warszawa...

Miliony ludzi zginęło w eksplozjach. Wiele więcej zmarło na "Starą Promienistą" jak miejscowi nazywają chorobę popromienną. Obszar pomiędzy trzema zbombardowanymi miastami stał się znany jako "atomowy trójkąt". Przez kolejne kilkadziesiąt lat większość nowo narodzonych tam dzieci umierała, te które przeżyły rodziły się z różnego rodzaju mutacjami.
Atomowa apokalipsa skłoniła ZSRR do podpisania pokoju. W tzw. Traktacie Berlińskim z 1945, Związek Radziecki i Liga Narodów zgodziły się zatrzymać rozlew krwi. Mimo to, kraje podbite w 1920 r. pozostały republikami radzieckimi. Upragniony przez zmęczoną 6-letnią wojną Europę pokój okazał się jednak daleki od wyobrażeń. Już wkrótce świat rozdzieliła nowa wojna….


Traktat berliński podpisano 8 maja 1945 roku.

Zimna wojna między Zachodem a Sowietami trwała przez ponad 40 lat, szczególnie odkąd Rosjanie zbudowali własny arsenał nuklearny. W kilku momentach przeradzała się ona w regularne konflikty zbrojne – m.in. wojny w Korei i Wietnamie czy szereg wojen domowych i zamachów. Regularnie obie strony wspierały także wszelkiej maści „ruchy narodowowyzwoleńcze” skierowane przeciwko stronnikom drugiej strony. Najbliżej globalnej apokalipsy było na początku lat 60-tych gdy Rosjanie rozpoczęli montaż rakiet z głowicami jądrowymi na Kubie. Tylko twarda postawa ówczesnego prezydenta USA Richarda Nixona wobec Jozefa Stalina uchroniła świat zachodni od sowieckiego ataku.


Wietnam 1971

W latach 70-tych nowy prezydent USA John Kennedy doprowadził do zakończenia tlącego się od lat 50-tych konfliktu w Wietnamie. W 1977 roku doszło do pierwszego spotkania prezydenta USA i przywódcy ZSRR w historii. Kontrast między błyskotliwym i energicznym, mimo swojego wieku, sześćdziesięciolatkiem Kennedym a podtrzymywanym przy życiu tylko dzięki wielokrotnym operacjom, transfuzjom i specjalnym implantom Stalinem był ogromny. Wydawało się że zapoczątkowane pod koniec lat 70-tych globalne rozprężenie może doprowadzić zimną wojnę do końca…. Szczególnie gdy Stalin wyznaczył na swojego następcę młodego działacza KPZR Michaiła Gorbaczowa…
5 marca 1981 r. w wieku 103 lat zmarł Józef Stalin. Po śmierci Stalina i objęciu władzy przez Gorbaczowa sowiecki reżim w Polsce i innych podbitych krajach trochę zelżał. Gorbaczow ogłosił głasnost i pieriestrojkę – jawność i przebudowę….


Józef Stalin 1878 - 1981

Trzy miesiące później w wypadku lotniczym – jak mówiło się inspirowanym prze kremlowskich twardogłowych przerażonych możliwością utraty wpływów - zginął Gorbaczow. Walki o władzę na Kremlu spowodowały jednak że na kilka lat ZSRR pogrążył się z głębokim kryzysie. Rozprężenie, pijaństwo i korupcja w armii osiągnęły poziom tak absurdalny że generałowie sprzedawali już nie karabiny czy czołgi ale nawet śmigłowce i całe kolumny transporterów opancerzonych. Korzystały na tym wszelkiej maści grupy rabusiów regularnie plądrujące całe połacie krajów Europy Wschodniej. Z drugiej strony zaostrzył się także kurs w krajach podbitych – więzienia i obozy pracy znów się zapełniały, setki wagonów znów wiozły zesłańców na Kołymę, Nową Ziemię i do Workuty…


Codzienność Armii Czerwonej..

Na tym tle zaczęły odżywać dążenia narodowowyzwoleńcze Polaków, Słowaków, Węgrów i innych narodów podbitych przez ZSRR. Ponadto w latach osiemdziesiątych ZSRR wdał się w kilka drobnych konfliktów granicznych z Chinami, Szwecją i Rzeszą Niemiecką.


Lata 80-te to wzrost dążeń narodowowyzwoleńczych w Europie Wschodniej

Status quo trwało aż do 1988 roku, kiedy pojawiły się Xavras Wyżryn. Urodzony w "atomowym trójkącie" Wyżryn został wcielony do Armii Czerwonej, gdzie doszedł do stopnia kapitana, po czym zdezerterował. Wtedy też przyjął imię "Xavras" wzięte z komiksowej historii greckiego bohatera wojen domowych, którego omijały kule, bomby i noże zamachowców. Szybko zorganizował znaczną partyzantkę.
Odwaga, charyzma, zdolności taktyczne przekładające się na zwycięstwa sprawiły, że był darzony przez swoich żołnierzy wręcz uwielbieniem. Jego legenda szybko poszła w świat a zwycięstwa polskich powstańców inspirowały inne narody do walki z ZSRR. Wiele konfliktów lokalnych wybuchło na Węgrzech, Pribałtce i Ukrainie. W odwecie za działaność partyzancką Rosjanie pacyfikowali nie tylko wsie ale i całe kilkudziesięciotysięczne miasta. Europa Środkowa i Wschodnia coraz bardziej pogrążały się w chaosie.


W odwecie za działaność partyzancką
Rosjanie pacyfikowali nie tylko wsie
ale i całe kilkudziesięciotysięczne miasta


Tymczasem na południu, rosło w siłę imperium islamskie, szczególnie gdy władzę przejął jeden z generałów, który obwołał się Synem Mahometa. W 1988 wybuchła "czarna dżihad" - wojna na pograniczu, która przypomina stare wojny między Rosją a Imperium Osmańskim. Na wschodzie Chiny systematycznie podsycały "zimną wojnę" z ZSRR, tlącą się od czasu konfliktów granicznych z lat 60-tych.


Brudna wojna na Bałkanach tliła się latami...

Cała Europa Środkowo-Wschodniej stała się znana jako Europejska Strefa Wojny (ESW – określenie początkowo używane tylko w oficjalnych dokumentach sztabu generalnego Armii Czerwonej związane z wprowadzeniem 13 grudnia 1989 r. w kilku republikach związkowych ZSRR w europie Środkowej i Wschodniej stanu wojennego.), sięgając od Bosforu na południu po Estonię na północy, do granicy Rzeszy na zachodzie po Kaukaz na wschodzie, gdzie większość bitew odbywała się głównie na radioaktywnie zanieczyszczonym obszarze.


Rosjanie nigdy nie liczyli się z nikim i niczym...
nawet z własnymi żołnierzami


Akcja zaczyna się latem 1996 r. Praktycznie ESW stała się ziemią niczyją gdzie radziecka kontrola oparta jest na zasadzie "najpierw strzelać, potem pytać". Różne grupy partyzanckie, zachowujące niepewny rozejm między sobą, są rozproszone na całym obszarze strefy, nie atakując większych radzieckich garnizonów i zgrupowań.


Warszawa A.D. 1996 ...

Od czasu do czasu rajdy na teren ESW urządzają sobie śmigłowe i jednostki specjalne Rzeszy Niemieckiej. Chiny przygotowują się do ataku w kierunku na Ural, a Syn Mohameta szykuje na Bliskim Wschodzie antyrosyjski Dżihad. Rząd USA finansuje potajemnie partyzantów na ternach ESW, podczas gdy Europa Zachodnia umacnia swoje granice obawiając się radzieckiego i co gorsza chińskiego ataku....

Mapa Europy A.D. 1996



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Olendry 2010 - Xavras Wyżryn Strona Główna -> Scenariusz Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin